На Львівщині вшанували пам'ять видатного композитора Мирослава Скорика

На Львівщині вшанували пам'ять видатного композитора Мирослава Скорика

14.07.2023

Учора, 13 липня, у день уродин видатного українського композитора Мирослава Скорика, відбулося вшанування його пам’яті біля його могили на Личаківському кладовищі. Композитору мало б виповнитись 85 років. 

На спомин про маестро лунали твори у виконанні відомої солістки Софії Соловій та Камерного хору «Глорія». Захід відвідали численні музичні та громадські діячі. 

Цього ж дня, у Концертному залі Людкевича відбулося урочисте Закриття ювілейного, 120-го музичного сезону Філармонії. Усі виручені кошти з квитків установа спрямує на допомогу ЗСУ, а саме на купівлю пікапа для Сьомого прикордонного Карпатського загону.

Мирослав Скорик – видатний композитор, Герой України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, художній керівник Київської опери. Народився у Львові.
Композитор відомій широкій публіці, як автор музики до кінострічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Із найяскравіших епізодів музики до цього фільму композитор сформував «Гуцульський триптих» для оркестру. Інші відомі твори – «Карпатський концерт», опера «Мойсей», балет «Повернення Батерфляй», «Мелодія» (до фільму «Великий Перевал») та багато інших.

Його твори регулярно виконують в Україні і за кордоном. В доробку композитора опера, балети, симфонічні твори, духовна музика, камерно-інструментальні композиції, пісні, романси, музика неакадемічних жанрів.

У 2020 році рішенням сесії Львівської облради Львівській національній філармонії присвоїли ім’я Мирослава Скорика.